Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Porównaj ubezpieczenia na życie
Teraz w łatwy i prosty sposób możesz porównać ubezpieczenia na życie. Bez wychodzenia z domu, bezpłatnie i poświęcając tej czynności zaledwie 10 minut. Ubezpieczenie na życie to niezbędne zabezpieczenie przyszłości swojej i rodziny. Wypełnij ankietę, określ potrzeby, otrzymaj dopasowane oferty ubezpieczeniowe.
Porównaj »
Ranking ubezpieczeń na życie
Sprawdź, który produkt znalazł się na szczycie aktualnego Rankingu ubezpieczeń na życie. Zobacz jakie ubezpieczenie na życie zdobyło laury za solidność, przystępność i wiarygodność. Ale pamiętaj - najlepsze ubezpieczenie na życie to takie, które jest dopasowane do Twoich i rodzinnych potrzeb.
Zobacz ranking »
Ubezpieczenie na życie - FAQ
Nasze poradniki pomogą Ci wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie. Dowiedz się czym jest polisa na życie, jak można ją zawrzeć i na co zwrócić baczną uwagę przy jej podpisywaniu. Skorzystaj z kilku uniwersalnych rad, dzięki którym ubezpieczenie na życie będzie Ci służyć tak pewnie, jak oczekujesz.
Czytaj poradniki »

Ubezpieczenia na życie - porównanie

Ubezpieczenie na życie
Rynek ubezpieczeniowy oferuje nam szerokie możliwości wyboru polis na życie. Jak dobrać ofertę, która odpowiada naszym potrzebom, zapewni kompleksową ochronę a do tego nie zrujnuje nasz portfel? W tym celu warto porównać oferty kilku towarzystw, sprawdzić zakres ubezpieczenia oraz zwrócić szczególną uwagę na wykluczenia.

Porównaj oferty polis na życie

Ubezpieczenie ubezpieczeniu nierówne – jedne zabezpieczają głównie na wypadek śmierci, inne proponują opcje dodatkowe dotyczące np. poważnego zachorowania, utraty pracy ze względu na trwały uszczerbek na zdrowiu albo możliwości oszczędzania na przyszłość dla siebie lub swojego dziecka. Proponują możliwość wyboru polisy z określonym czasem trwania, jak również bezterminowej. Jaka zatem opcja będzie dla nas najlepsza? Przed wyborem ubezpieczyciela i oferty warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań.

Cel zakupu polisy
 
Jaki cel ma spełniać 
ubezpieczenie na życie? Czy ma stanowić finansowe zabezpieczenie rodziny na wypadek śmierci głównego żywiciela? Czy może potrzebujesz typowego ubezpieczenia pod kredyt, które ma stanowić gwarancję dla banku udzielającego Ci pożyczki? A może prowadzisz firmę i dzięki ubezpieczeniu zabezpieczasz wspólników?
 

Ochrona, czy inwestowanie?
 
Na czym Ci przede wszystkim zależy, czy chcesz zagwarantować bliskim bezpieczeństwo finansowe po swojej śmierci, czy myślisz także o tym, by dzięki polisie na życie gromadzić oszczędności na swoją emeryturę lub na przyszłość dla dziecka? A może przyświecają Ci obydwa cele i chcesz połączyć ochronę rodziny z inwestowaniem na przyszłość?
 

Do końca życia, czy na jakiś czas?
 
Na jaki okres chciałbyś zawrzeć umowę umowę? Możesz ubezpieczyć się do końca życia lub do określonego momentu – ta druga opcja jest wybierana np. przy ubezpieczeniach pod kredyt, które są wymagane przez banki.
 

Dodatkowe umowy
 
Towarzystwa oferują wiele umów dodatkowych, które można zawrzeć wraz z polisą na życie. Jeśli sama podstawowa ochrona nie wydaje Ci się wystarczającym zabezpieczeniem, możesz ją rozszerzyć np. o ubezpieczenie na wypadek utraty pracy, czy inwalidztwa. Niektórzy ubezpieczyciele proponują dodatkowe świadczenie za pobyt w szpitalu lub inne umowy, których celem jest wsparcie ubezpieczonej osoby w trudnych życiowych momentach.
 

Grupowa polisa na życie
 
Choć nie stanowi ona idealnej ochrony, to dobre rozwiązanie dla tych, którzy, mając stabilną pracę, poszukują dodatkowej ochrony życia. Grupowe 
ubezpieczenie na życie charakteryzuje się niewielką składką i szerokim wachlarzem umów dodatkowych, gwarantujących wypłatę świadczenia np. za urodzenie dziecka. Minusem ubezpieczenia grupowego jest to, że ochrona kończy się wraz ze zmianą pracy.
 
Jeśli porównałeś już różne rodzaje ubezpieczeń na życie i określiłeś, który z nich najbardziej odpowiada Twoim potrzebom, powinieneś zapoznać się z ofertami kilku towarzystw ubezpieczeniowych, by przekonać się, co konkretnie proponują oni w swojej ofercie. Na tym etapie dobrze jest wesprzeć się opracowaniami porównującymi konkretne produkty, np. rankingiem ubezpieczeń na życie. Dzięki temu będziesz mógł poznać szczegóły dotyczące konkretnych polis.

 

Redakcja ubezpieczeniezycia.com.pl

Oblicz składkę ubezpieczenia

 

« Powrót do listy poradników